SILVER & METAL / Silver / Beaker 6961005
nr 696 1005
BEAKER
silver, Johan Pettersen, Söderhamn, 1762, height: 8, Delvis förgyllning,
silver, Johan Pettersen, Söderhamn, 1762, höjd: 8, Delvis förgyllning
1000
SEK 850
Monday May 9 2011
at 19:53:12
9/5 18:18:04
800 kr
9/5 19:48:12
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver